سبدگردان زاگرس

سبدگردان زاگرس

سبدگردان زاگرس
group image
تحلیلگر: سبدگردان زاگرس
16/12/1402

تحلیل بنیادی کلوند

بر اساس تحلیل بنیادی کلوند، با روند رو به رشد تولید و فروش و با افزایش سرمایه صورت گرفته از محل مازاد تجدید ارزیابی، می‌توان چشم انداز خوبی را برای شرکت کاشی الوند متصور بود که با تقسیم سود 95 درصدی، بر اساس سود سال 1403 و قیمت سهم در تاریخ 1402/12/15 (46,880 ریال) نسبت P/E فوروارد شرکت برابر 4.63 است.


group image
تحلیلگر: سبدگردان زاگرس
02/12/1402

تحلیل بنیادی شدوص

همانطور که در تحلیل بنیادی شدوص توضیح داده شد با عملیاتی شدن طرح نوسازی خطوط تولیدی شدوص علاوه بر کاهش مصرف روغن آروماتیک سنگین مصرفی، تولید شرکت نیز افزایش پیدا کرده و همین موضوع باعث افزایش سود تقریبی ۵۰ درصدی شدوص شده است. با تقسیم سود ۹۰ درصدی و براساس سود سال ۱۴۰۳ و قیمت سهم در تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ (۴.۰۵۶ ریال) نسبت P/E شرکت برابر ۳ می‌شود.


group image
تحلیلگر: سبدگردان زاگرس
04/11/1402

تحلیل بنیادی نماد سصوفی

شرکت سیمان صوفیان با ظرفیت تولید ۲ میلیون تن سیمان خاکستری در سال به عنوان یکی از شرکت‌های سیمانی مهم شمال غرب کشور محسوب می‌شود که نقش مهمی در توسعه ساخت و ساز شمال غرب کشور دارد. با توجه به اینکه در نه ماهه ۱۴۰۲ شرکت ۵۷۲ میلیارد تومان سود ساخته، با درنظرگرفتن مفروضات تحلیلی برای سال‌های مالی منتهی به اسفند ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ به ترتیب مبلغ ۶۹۵ میلیارد تومان و ۹۵۸ میلیارد تومان پیش بینی می‌شود، بنابراین با فرض تقسیم سود ۹۰ درصدی P/E فروارد شرکت در حدود ۳.۵ خواهد بود.


group image
تحلیلگر: سبدگردان زاگرس
27/10/1402

✅تحلیل بنیادی نماد پیزد

بر اساس اطلاعات ارائه شده در تحلیل بنیادی پیزد، این شرکت با سرمایه جدید، ۶۸۷ ریال به ازای هر سهم در سال ۱۴۰۲، ۹۷۴ ریال در سال ۱۴۰۳ و برای سال ۱۴۰۴ با توجه به بهره برداری بخش دیگری از طرح توسعه،‌ این عدد به ۱,۷۰۷ ریال خواهد رسید. p/e Forward با فرض تقسیم سود ۵۰ درصدی برابر ۳.۹۷ خواهد بود.


group image
تحلیلگر: سبدگردان زاگرس
20/10/1402

✅تحلیل بنیادی پترول

🔸بر اساس اطلاعات ارائه شده در این گزارش NAV هر سهم پترول 3,978 است که با قیمت 200 تومانی برای هر سهم P/NAV شرکت 50 درصد است.


group image
تحلیلگر: سبدگردان زاگرس
30/09/1402

✅تحلیل بنیادی کاوه

🔻 با مفروضات در نظر گرفته شده تحلیل حاضر سود هر سهم ۲٫۴۱۳ ریال در سال ۱۴۰۲ و در سال مالی ۱۴۰۳ سود هر سهم ۳٫۱۳۴ ریال پیش بینی می‌شود.

🔻 هم چنین p/e forward بعد از مجمع با فرض تقسیم سود ۶۵ درصدی برابر ۳.۴۵ است.


group image
تحلیلگر: سبدگردان زاگرس
15/09/1402

✅تحلیل بنیادی ومهان

🔻بر اساس سود برآورد شده در تحلیل بنیادی ومهان، پیش بینی می‌شود شرکت در سال مالی منتهی به اسفند ۱۴۰۲، ۷۲,۶۰۸,۸۲۷ میلیون ریال و در سال ۱۴۰۳، ۷۸٫۱۱۵٫۳۸۸ میلیون ریال سود بسازد.

🔸همچنین با قیمت ۸،۷۴۰ ریال در تاریخ ۱۴۰۲/۰۹/۱۴، P/NAV برآوردی آن برابر ۶۸ درصد است.


group image
تحلیلگر: سبدگردان زاگرس
01/09/1402

تحلیل بنیادی شنفت

شرکت پالایش نفت پارس یکی از ۴ پالایشگاه مهم روانکار است که چیزی در حدود ۶۰ درصد محصولات خود را صادر می کند.

همان طور که بیان شد، در مورد لوبکات مصرفی و نرخ فروش محصولات ابهام وجود دارد. در صورت افزایش نرخ دلار برای نرخ پایه لوبکات و عدم افزایش نرخ مناسب سهم های این گروه جذابیت خاصی نخواهند داشت.

با مفروضات در نظر گرفته شده تحلیل حاضر در دو سناریو برای ۱۴۰۲ ارائه شده است. در سناریو اول و با در نظر گرفتن نرخ دلار ۳۷۵۰۰۰ ریالی و افزایش نرخ محصولات داخلی، سود هر سهم ۱۵۷۲ ریال و در سناریو دو، با نرخ دلار ۲۸۵۰۰۰ ریالی نرخ سود ۱۶۴۷ پیش بینی است. برای سال مالی ۱۴۰۳ سود هر سهم ۲۱۴۲ ریال برآورد می شود.


group image
تحلیلگر: سبدگردان زاگرس
24/08/1402

عرضه اولیه شرکت سیمان سفید شرق که با نماد سفید در بازار دوم فرابورس درج شده است به زودی انجام خواهد شد که تأثیرات مثبتی بر روند قیمتی سهم سشرق می‌گذارد.


group image
تحلیلگر: سبدگردان زاگرس
24/08/1402

تحلیل بنیادی سشرق

در تحلیل بنیادی سشرق با توجه به مطالب ارائه شده و مفروضات و با توجه به وضعیت فاندامنتال شرکت، برای سال مالی منتهی به ۱۴۰۳/۰۶، به ازای هر سهم معادل ۳۴۷ تومان سود و برای سال مالی منتهی ب۱۴۰۴/۰۶ به ازای هر سهم ۴۷۰ تومان سود برآورد می‌شود. بنابرینP/E فوروارد شرکت برابر با ۳/۷ می‌باشد.

عرضه اولیه شرکت سیمان سفید شرق که با نماد سفید در بازار دوم فرابورس درج شده است به زودی انجام خواهد شد که تأثیرات مثبتی بر روند قیمتی سهم می‌گذارد.

بنابراین با توضیحات مذکور نماد سشرق گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری است.


دریافت تحلیل های بنیادی در تلگرام