سبدگردان الگوریتم

سبدگردان الگوریتم

سبدگردان الگوریتم
group image
تحلیلگر: سبدگردان الگوریتم
30/03/1403

◀️ پتروشیمی قائد بصیر، به عنوان یکی از واحدهای تابعه گروه توسعه انرژی تدبیر و زیرمجموعه ستاد اجرایی فرمان امام، در شهر گلپایگان، کیلومتر ۱۰ جاده خمین واقع شده است. شرکت پتروشیمی قائد بصیر در سال ۱۳۷۶ تأسیس شده و در سال ۱۳۸۳ به بهره‌برداری رسیده است. این شرکت در سال ۱۳۹۲ تبدیل به سهامی عام شده و در سال ۱۳۹۷ در فرابورس عرضه عمومی شده است. فعالیت اصلی این شرکت تولید انواع پلیمرهای ABS می‌باشد و با ظرفیت تولید ۳۰ هزار تن در سال، به عنوان تولیدکننده تخصصی گریدهای رنگی ABS شناخته می‌شود.


#تحلیل
#شبصیر


group image
تحلیلگر: سبدگردان الگوریتم
22/03/1403

◀️ شرکت بیمه البرز با هدف اولیه ارائه خدمات بیمه ای مطلوب و با کیفیت و ایجاد تنوع در بازار بیمه و کسب رضایت بیمه گذراران در تاریخ ۲۸ تیرماه ۱۳۳۸ توسط بخش خصوصی تاسیس و در مدت زمان کوتاهی توانست اعتماد بسیاری از صاحبان سرمایه و کالا را به خود جلب نماید.
🛑بیمه البرز در سال ۱۳۸۸ به عنوان اولین شرکت بیمه دولتی در بورس پذیرفته و ۸۰ درصد سهام آن واگذار شد و بدین ترتیب از یک شرکت بیمه دولتی به شرکت بیمه خصوصی تغییر مالکیت داد. شرکت بیمه البرز هم اکنون با ۵۵ شعبه و بیش از دو هزار نماینده فعال، در سرتاسر کشور فعالیت می‌کند.


#تحلیل
#البرز


group image
تحلیلگر: سبدگردان الگوریتم
08/03/1403

◀️ شرکت کاشی الوند در سال ۱۳۶۳ با هدف تولید انواع کاشی و سرامیک تاسیس گردید. این شرکت در سال ۱۳۷۳ در سازمان بورس اوراق بهادر پذیرفته و به شرکت سهامی عام تبدیل گردید.
🛑سهامدار شرکت عمده کاشی الوند، شركت سرمایه گذاری صدر تامین با ۶۴درصد از سهام می‌باشد و نقش کنترلی در این شرکت ایفا میکند. این شرکت با فروش ۱۳،۱۳۰ میلیارد ریال در سال ۱۴۰۲ در بین شرکتهای فعال در صنعت تولید کاشی و سرامیک در رتبه ۳ام در بین شرکتهای بورسی گروه خود قرار دارد .
🛑شرکت در سال ۱۴۰۲ توانسته است ۱۳،۱۳۰میلیارد ریال فروش داشته باشد و سود ناخالص ۳۱درصدی و سود خالص ۲۲درصدی را محقق کند.
🛑از عوامل تاثیرگذار بر سودآوری شرکت میتوان به میزان افزایش نرخ کاشی پرسلان بعنوان محصول اصلی این شرکت، نرخ لعاب به عنوان ماده اولیه اصلی اشاره نمود.


#تحلیل
#الوند


group image
تحلیلگر: سبدگردان الگوریتم
05/03/1403

📣 سی و ششمین شماره ماهنامه الگوریتم منتشر شد.
   
⬅️در این شماره وضعیت قیمت‌ها و تورم جهانی، وضعیت بازارهای طلا، دلار، مسکن، اوراق و صندوق های درآمد ثابت و نیز بازار کالاهای جهانی مهم را بررسی می‌کنیم.
✅ در این شماره صنعت بنادر و کشتیرانی و شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا از لحاظ بنیادی بررسی شده است.

#ماهنامه


group image
تحلیلگر: سبدگردان الگوریتم
25/02/1403

◀️ شرکت کاشی و سرامیک حافظ در سال ۱۳۵۵ با هدف تولید انواع کاشی و سرامیک تاسیس گردید.
🛑این شرکت در سال ۱۳۷۳ در سازمان بورس اوراق بهادر پذیرفته و به شرکت سهامی عام تبدیل گردید.
🛑سهامدار شرکت عمده کاشی و سرامیک حافظ، شركت سرمایه گستر آریا با ۷۲درصد از سهام می‌باشد و نقش کنترلی در این شرکت ایفا میکند.
🛑این شرکت با فروش ۱۶،۵۴۶ میلیارد ریال در سال ۱۴۰۲ در بین شرکتهای فعال در صنعت تولید کاشی و سرامیک در رتبه اول در بین شرکتهای بورسی گروه خود قرار دارد .
🛑شرکت در سال ۱۴۰۲ توانسته است ۱۶،۵۴میلیارد ریال فروش داشته باشد و سود ناخالص ۳۹درصدی را محقق کند که در سال گذشته این مبلغ به میزان ۱۱،۲۹۲میلیارد ریال با سود ناخالص ۴۷درصد بوده است.


#تحلیل
#کحافظ


group image
تحلیلگر: سبدگردان الگوریتم
11/02/1403

◀️ شرکت قاسم ایران (با نماد قاسم) در سال ۱۳۶۳ به صورت شرکت سهامی خاص در اداره ثبت شرکت‌ها ثبت شد. در سال ۱۳۹۲ نوع شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل و در تاریخ ۱۳۹۳ در بورس تهران پذیرفته شد. شرکت قاسم ایران در حال حاضر متعلق به گروه صنعتی مینو بوده و مجموعه گروه صنعتی مینو با سهامداری شرکت خودکفایی آزادگان اداره می‌شود.موضوع فعالیت شرکت انجام امور حمل و نقل جاده‌ای کالا، تهیه و تامین، فروش، پخش و توزیع در مورد مواد غذایی و کلیه اقلام دارویی، بهداشتی و آرایشی مجاز می‌‌باشد. شرکت فرعی مجموعه (توسعه فروشگاه های زنجیره ای پیوند) در زمینه تاسیس و راه‌اندازی و اداره امور فروشگاه‌های عرضه و فروش محصولات غذایی فعالیت می‌کند.


#تحلیل
#قاسم


group image
تحلیلگر: سبدگردان الگوریتم
06/02/1403

⬅️در این شماره وضعیت قیمت‌ها و تورم جهانی، وضعیت بازارهای طلا، دلار، مسکن، اوراق و صندوق های درآمد ثابت و نیز بازار کالاهای جهانی مهم را بررسی می‌کنیم.
✅ در این شماره صنعت دوده های صنعتی و شرکت دوده صنعتی پارس از لحاظ بنیادی بررسی شده است.


group image
تحلیلگر: سبدگردان الگوریتم
04/02/1403

◀️ سیمان صوفیان در سال ۱۳۴۹ به بهره‌برداری رسیده است و در سال ۱۳۷۱ در بورس تهران پذیرفته شده است. در حال حاضر این شرکت جزو واحدهای تجاری فرعی شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین است و کنترل کننده نهایی آن، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی می‌باشد.ظرفیت تولید سیمان و کلینکر در شرکت سیمان صوفیان، هر کدام ۲ میلیون تن در سال می‌باشد. همچنین این شرکت سهامدار ۴۳ درصدی سیمان زنجان با ظرفیت تولید ۵۵۵.۰۰۰ تن کلینکر و ۶۵۰.۰۰۰ تن سیمان در سال می‌باشد عمده درآمد عملیاتی شرکت مربوط به فروش داخلی است که همانند بسیاری از شرکت‌های سیمانی، محصولات شرکت در بورس کالا به فروش می‌رسد. فروش صادراتی کلینکر و سیمان شرکت نیز عمدتا به مقصد کشور ارمنستان می‌باشد که در سال ۱۴۰۲ حدود ۲.۷% از کل فروش شرکت را پوشش می‌دهد.


#تحلیل
#سصوفی


group image
تحلیلگر: سبدگردان الگوریتم
28/01/1403

◀️ پالایشگاه اصفهان یکی از بزرگ‌ترین پالایشگاه‌های ایران است که از نظر دریافت خوراک نفت‌خام و میعانات گازی در جایگاه سوم و از منظر تولید محصولات نفت‌گاز مقام اول، گاز مایع مقام دوم، نفت کوره مقام سوم، بنزین مقام چهارم و نفت سفید در مقام پنجم قرار دارد. این شرکت علاوه بر پالایش نفت خام و تولید فرآورده‌های نفتی، تامین خوراک صنایع پایین‌دستی (شرکت‌های پتروشیمی اصفهان، پتروشیمی اراک، نفت سپاهان، پالایش نفت جی و صنایع شیمیایی ایران) را بر عهده دارد.


#تحلیل
#شپنا


group image
تحلیلگر: سبدگردان الگوریتم
21/01/1403

◀️ شرکت صنعتی دوده فام در سال ۱۳۸۳ به صورت سهامی خاص تاسیس شد. این شرکت در سال ۱۳۹۸ تبدیل به سهامی عام شده و در سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت گردیده است. محل فعالیت اصلی کارخانه در شهر دزفول می‌باشد.
🛑شرکت صنعتی دوده فام جزو شرکت‌های فرعی شرکت گسترش پایا صنعت سینا و واحد نهایی گروه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی می‌باشد.
🛑شرکت در سال ۱۴۰۰ شروع به بهره ‌برداری از طرح جدید تولید دوده سخت با ظرفیت ۲۰.۰۰۰ تن در سال نموده است که ظرفیت شرکت در تولید دوده سخت را ۲ برابر کرده است و کل ظرفیت تولید شرکت (دوده نرم و دوده سخت) از ۴۰.۰۰۰ تن به ۶۰.۰۰۰ تن در سال رسیده است.


#تحلیل
#شصدف


دریافت تحلیل های بنیادی در تلگرام