کارگزاری دانایان

کارگزاری دانایان

کارگزاری دانایان
group image
تحلیلگر: کارگزاری دانایان
29/03/1403

🔵 تحلیل صنعت دوده خرداد ماه 1403


#تحلیل_صنعت


group image
تحلیلگر: کارگزاری دانایان
29/03/1403

🔵 تحلیل صنعت دوده خرداد ماه 1403


#تحلیل_صنعت


group image
تحلیلگر: کارگزاری دانایان
29/03/1403

🔵 تحلیل صنعت دوده خرداد ماه 1403


#تحلیل_صنعت


group image
تحلیلگر: کارگزاری دانایان
21/03/1403

🔵تحلیل شرکت تراکتورسازی ایران (تایرا)

#تحلیل_سهام
#تایرا


group image
تحلیلگر: کارگزاری دانایان
22/09/1402

🔵 تحلیل بنیادی شرکت ملی شیمی کشاورز (شملی)

🔹شرکت ملی شیمی کشاورز  با ظرفیت اسمی ۵۰ هزار تن در سال در شهر صنعتی البرز، در حال فعالیت است.

🔹عمده محصولات شرکت، سموم کشاورزی، دامی، خانگی و روغن امولسیون‌شونده است.

🔹در تحلیل حاضر، با بررسی روند بازار سم در دنیا و ایران و بررسی چشم انداز صنعت، به شرایط بازار شرکت پرداخته شده است.

🔹در این تحلیل با در نظر گرفتن عوامل موثر بر شرکت، همچون طرح توسعه افزودنی روغن (ادتیو) شرکت، و طرح توسعه شرکت زیرمجموعه (مدیریت پسماند شیمی کشاورز)، سناریوهای پیش روی شملی بررسی گردیده است.

🔹 با توجه به الزام لایحه برنامه هفتم توسعه، مبنی بر خرید تضمینی سوخت جامد از شرکت های پسماند و همچنین پیش بینی تهیه برنامه جامع مدیریت پسماند کشور، تصویب این لایحه، می تواند سودآوری شملی را تحت تاثیر قرار دهد.

🔹 بر اساس مفروضات تحلیل، برای سال مالی  ۱۴۰۲،  ۱٫۰۳۱ و برای سال مالی ۱۴۰۳، ۱٫۲۸۳ ریال EPS برآورد شده است. بنابراین با احتساب تقسیم سود ۴۰ درصدی، شملی هم اکنون در محدوده P.E ۶.۱ در حال معامله است.

#شملی
#تحلیل_بنیادی


group image
تحلیلگر: کارگزاری دانایان
07/09/1402

🔵 تحلیل بنیادی شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس (بپیوند)

🔹شرکت پیوند گستر پارس مالک نیروگاه برق سیکل ترکیبی قم با ظرفیت اسمی ۷۱۴ مگاوات  می باشد.

🔹پیرو تصویب نامه هیئت وزیران هزینه سوخت مصرفی نیروگاه نسبت به سال گذشته (به ازای هر لیتر یا مترمکعب ۲۵۰ ریال) سه برابر شده و به ازای هر لیتر فرآورده نفتی و هر متر مکعب گاز طبیعی تحویلی مبلغ ۷۵۰ ریال باید پرداخت نماید. این افزایش نرخ و ضوابط احتساب و پرداخت آن تا تاریخ انتشار گزارش توسط هیات تنظیم بازار برق به شرکتهای نیروگاهی ابلاغ نشده است.

🔹بر اساس مفروضات تحلیل، سود هر سهم شرکت در ۶ ماهه دوم سال به ازای هر سهم، ۲۵۸ ریال پیش بینی می گردد. بر این اساس بپیوند هم اکنون در محدوده P/E ۲۴ در حال معامله است.

#بپیوند
#تحلیل_بنیادی


group image
تحلیلگر: کارگزاری دانایان
25/08/1402

🔵 تحلیل بنیادی شرکت کاشی و سرامیک حافظ (کحافظ)

🔹کاشی و سرامیک حافظ که مالکیت بیش از ۷۴ درصدی آن در اختیار شرکت سرمایه گستر آریا قرار دارد، تولید کننده سه محصول کاشی کف،دیوار و پرسلان با ظرفیت ۷‌.۵ میلیون متر مربع می باشد که ۱.۶۳ درصد تولید کاشی ایران را به خود اختصاص می دهد.

🔹 علیرغم اینکه افزایش نرخ محصولات از سال ۱۳۹۸ تاکنون بالاتر از نرخ تورم بوده است، طبق مفروضات محافظه کارانه برای سال های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳، افزایش نرخ ها برابر با تورم در نظر گرفته شده است.

🔹با مقایسه حاشیه سود محصولات و برتری کاشی پرسلان به دو محصول دیگر، طرح جدید شرکت افزایش ظرفیت کاشی پرسلان با سایز جدید می باشد.

🔹بر اساس مفروضات تحلیل، سود هر سهم شرکت در ۶ ماهه دوم سال به ازای هر سهم، ۵۱۲ ریال پیش بینی می گردد. بر این اساس کحافظ هم اکنون در محدوده P/E ۶.۱  در حال معامله است.

🔹در تحلیل حاضر هزینه تبلیغات معادل هزینه سال قبل در نظر گرفته شده است، در صورتی که این هزینه بر اساس ۶ ماهه نخست سال جاری برآورد شود، سود سال جاری به محدوده ۱,١٧٦ ریالی خواهد رسید.


group image
تحلیلگر: کارگزاری دانایان
12/08/1402

🔵 تحلیل بنیادی شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر (شبصیر)

🔹پتروشیمی قائد بصیر به عنوان بزرگترین تولید کننده ABS کشور با ظرفیت اسمی تولید سالانه ۳۶ و تولید واقعی بیش از ۴۰ هزار تن از سال ۱۳۸۲ آغاز به کار کرد.

🔹 گزارش حاضر ضمن بررسی تراز ABS کشور به ریسک های پیش روی شبصیر مانند سرانجام طرح پادجم (با ظرفیت اسمی ۲۰۰ هزار تن)، افزایش ظرفیت احتمالی پتروشیمی تبریز (به میزان ۱۶.۵ هزار تن) و تراز منفی استایرن کشور می پردازد.

🔹همچنین با نگاهی به مواد اولیه مورد استفاده در تولید ABS، خرید گرانتر مواد اولیه توسط شبصیر به نسبت سایر شرکتها (مانند خرید استایرن با قیمتی بیش از ۲.۵ برابر نرخ فروش پتروشیمی پارس در بهار ۱۴۰۲) بررسی گردیده است.

🔹در نهایت نیز با واکاوی حاشیه سود هریک از گریدهای تولیدی، ادعای امکان حفظ حاشیه سود شرکت، ارزیابی گردید.

🔹بر اساس مفروضات تحلیل حاضر سود هر سهم شرکت در ۶ ماهه دوم سال به ازای هر سهم، ۲,۰۷۷ ریال پیش بینی می گردد. بر این اساس شبصیر هم اکنون با سرمایه ثبتی ۲۵۰ میلیارد تومان در محدوده P/E ۵.۴ در حال معامله است.

#شبصیر
#تحلیل_بنیادی


group image
تحلیلگر: کارگزاری دانایان
20/06/1402

🔵 خلاصه تحلیل بنیادی شرکت پاکدیس (غدیس)

🔹شرکت پاکدیس با تولید انواع آبمیوه (محصول اصلی)، نوشابه، انواع کنسانتره، رب، پوره میوه، روغن کنجد، الکل و سایر محصولات به فعالیت می پردازد. شرکت دارای ۴ کارخانه در شهرهای ارومیه، سلماس، سردشت و قلع گنج است که دو کارخانه ارومیه و سلماس، عمدتا آبمیوه تولید میکنند.

🔹 با عنایت به افت تقاضای محصول اصلی در نیمه دوم سال، کاهش مقداری فروش در نیمه دوم سال، لحاظ شده است. بر این اساس علیرغم رشد ۱۳ درصدی مقدار فروش آبمیوه طی ۵ماهه ابتدای سال جاری، برای ۷ ماهه آتی، مقدار فروش با افت ۸ درصدی به نسبت مدت مشابه سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده است. نرخ فروش آبمیوه برای ۷ ماهه ی آتی با ۷ درصد کاهش نسبت به نرخ میانگین تیر و مرداد سال جاری تخمین زده شده است.

🔹 با توجه به مفروضات فوق و ذیل سناریوی محافظه کارانه، برآورد می شود شرکت در سال ۱۴۰۲ به سود ۳۱۰ میلیارد تومانی دست یابد؛ بر این مبنا هم اکنون غدیس در محدوده ۶ p.e در حال معامله است.


#تحلیل_بنیادی
#غدیس


group image
تحلیلگر: کارگزاری دانایان
11/06/1402

🔵 خلاصه تحلیل بنیادی شرکت سالمین (غسالم)

🔹 با عنایت به مفروضات فوق که کاهش نرخ روغن مصرفی شرکت و افزایش نرخ محصولات بیسکوئیت و کیک به نسبت فصل بهار به ترتیب به میزان ٧% و ١۵% لحاظ گردیده است، به نظر می‌رسد شرکت طی ۹ ماهه ۱۴۰۲ به سود ۲۴۶ میلیارد تومانی دست یابد؛ بر این مبنا هم اکنون غسالم در محدوده ۷.۳ p.e در حال معامله است.


#تحلیل_بنیادی
#غسالم


دریافت تحلیل های بنیادی در تلگرام